Четвер, 06.08.2020, 22:50Відділення Національної служби посередництва і примирення в Тернопільській області. Наша адреса: 46010 м. Тернопіль, вул. Шашкевича, 3, каб. 46 тел./факс (0352) 23-59-22. З питань репрезентативності звертайтесь за телефоном ( 0352 ) 23-59-22
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS


Бюлетень НСПП


Відділення НСПП


  


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входа
Головна » 2013 » Січень » 29 » Розвиток соціального діалогу на Тернопільщині
15:02
Розвиток соціального діалогу на Тернопільщині

Соціальний діалог – процес узгодження між сторонами соціального діалогу напрямів розвитку економічної та соціальної політики держави, галузі, регіону, який включає комплекс їх дій при прийнятті рішень, встановленні стратегічних цілей і розробленні програм розвитку з урахуванням інтересів працівників, роботодавців та держави в цілому. Здобутками соціального діалогу є такі ключові практики у світі праці, як восьмигодинний робочий день, охорона материнства, політика ліквідації дитячої праці та інші прогресивні стратегії соціально-економічного розвитку.

Однією з основних умов оптимального соціального діалогу є досягнення компромісу між інтересами його сторін.

Важливо відзначити, що з перших років незалежності в Україні ідеологія соціального діалогу визнана урядом, роботодавцями і профспілками. За цей період вибудовано цілісну систему діалогових відносин між ними, яка включає в себе законодавчу базу, різні інституційні органи та форми взаємодії в рамках тристороннього співробітництва. Ця база складається з Конвенцій Міжнародної організації парці, Європейської соціальної хартії, інших міжнародних актів, законів України, Указів Президента України, нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України.

Для ведення соціального діалогу на обласному рівні з рівного числа представників сторін соціального діалогу на Тернопільщині створена Тернопільська обласна тристороння соціально-економічна рада, яка діє відповідно до Закону України від 23 грудня 2010 року № 2862-VI «Про соціальний діалог в Україні» та Указу Президента України від 29 грудня 2005 року №1871 «Про розвиток соціального діалогу в Україні» на засадах критеріям репрезентативності. До ради увійшли органи виконавчої влади, представники обласної організації роботодавців та обласної ради профспілок.

Плани робіт тристоронніх соціально-економічних рад формуються на основі пропозицій, які подаються від кожної сторони соціального діалогу та затверджуються на засіданнях рад. З метою активізації роботи тристоронніх рад, поглиблення соціального діалогу, обміну досвідом щодо вирішення соціальними партнерами найбільш актуальних питань у сфері соціально-трудових відносин запроваджено звітування на засіданнях обласної тристоронньої соціально-економічної ради співголів районних (міських) рад про проведену ними роботу.

Основою і найрезультативнішою формою соціального діалогу є укладання та виконання колективних договорів та угод.

Угодою передбачені основні принципи проведення соціально-економічної політики в області, визначено її напрями та основні завдання. Стан виконання зобов’язань Угоди знаходиться на контролі всіх сторін, що її підписали.

Через угоди та колективні договори регулюються питання розвитку виробництва, зайнятості, граничні розміри скорочення чисельності штату, створення нових робочих місць, здійснення професійного навчання та підвищення кваліфікації працівників, недопущення безпідставного скорочення кількості працюючих та робочих місць, атестації робочих місць, реабілітації, зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, сфера застосування цивільно-правових договорів.

З метою упередження конфліктів у соціально-трудових відносинах на підприємствах відділенням НСПП проводиться тісна співпраця органів виконавчої влади, організацій профспілок та роботодавців.

Переглядів: 474 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Календарь
«  Січень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архив записей

РЕПРЕЗЕНТАТИВНІСТЬ СТОРІН СОЦІАЛЬНОГО ДІАЛОГУ

ЗУ "про соціальний діалог в Україні" 

Стрічка новин © відділення НСПП в Тернопільській області, 2012
Передрук матеріалів за умови посилання на //nsppternopol.at.ua/