Четвер, 06.08.2020, 22:02Відділення Національної служби посередництва і примирення в Тернопільській області. Наша адреса: 46010 м. Тернопіль, вул. Шашкевича, 3, каб. 46 тел./факс (0352) 23-59-22. З питань репрезентативності звертайтесь за телефоном ( 0352 ) 23-59-22
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS


Бюлетень НСПП


Відділення НСПП


  


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входа
Головна » 2012 » Листопад » 6 » Перебування Голови Національної служби посередництва і примирення Олександра Окіса на Тернопільщині
12:35
Перебування Голови Національної служби посередництва і примирення Олександра Окіса на Тернопільщині

02 листопада 2012 року в рамках робочого візиту відбулась зустріч Голови Національної служби посередництва і примирення Окіса О.Я. з першим заступником голови Тернопільської обласної державної адміністрації Головачем М.Й. та заступником голови Тернопільської обласної державної адміністрації Гецьком В.В., який перебував з робочою поїздкою на Тернопільщині.

Керівник Національної служби посередництва і примирення зазначив, що метою діяльності очолюваної ним структури є сприяння врегулюванню колективних трудових спорів.

У січні-вересні поточного року Службою було проведено 1377 примирних процедур, спрямованих на сприяння вирішенню колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню, зокрема 1246 узгоджувальних зустрічей, 104 засідання примирних комісій та 27 засідань трудових арбітражів.

Присутня під час зустрічі начальника відділення НСПП в Тернопільській області Шершньова Н.М. проінформувала, що з початку 2012 року здійснено заходи по сприянню  врегулюванню 2 колективних трудових спорів.

Прийнято участь у 5 засіданнях примирних комісій та проведено 32 узгоджувальні зустрічі зі сторонами колективних трудових спорів. Також за участю трудових арбітрів, сторін колективного трудового спору, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування проведено 5 засідань трудового арбітражу. Працівниками відділенням постійно надається правова і методична допомога сторонам колективно трудового спору з питань застосування законодавства та підготовки звернень до місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій для сприяння у замовлені продукції підприємства.

Сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин є одним з провідних напрямків діяльності НСПП. Важливу роль в забезпеченні соціальної стабільності відіграє система запобігання виникненню колективних трудових спорів, яка набуває все більше значення останніми роками. Все більша кількість питань вирішується, не переростаючи в колективні трудові спори.

Упродовж дев’яти місяців 2012 року відділенням НСПП проводилась робота щодо усунення 35 чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 32 суб’єктах господарської діяльності області різних видів економічної діяльності. За період роботи січень-вересень 2012 року на облік відділення НСПП взято стан соціально-трудових відносин на 23 підприємствах (72%) з 26 чинниками дестабілізації (74,2%) із загальною кількістю штатних працівників – 1035 осіб.

На обліку відділення в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів залишається 15 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин:

На виконання Закону України «Про соціальний діалог в Україні», з липня 2011 року Національною службою посередництва і примирення та її відділеннями в областях розпочато роботу по забезпеченню оцінки відповідності критеріям репрезентативності профспілок та їх об’єднань, організацій роботодавців та їх об’єднань, здійснення якої необхідне для їх подальшої участі у колективних переговорах з укладання угод відповідного рівня та для делегування представників до органів соціального діалогу.

 

Упродовж серпня 2011 року – жовтня 2012 року відділенням НСПП підтверджено репрезентативність 7 – ми суб’єктів сторін профспілок, а саме: 

1.     Тернопільська обласна рада профспілок;  

2.     Тернопільська обласна організація профспілки працівників органів державної податкової служби;

3.     Профспілка працівників освіти і науки м. Тернополя;

4.     Тернопільська об’єднана профспілкова організація працівників шляхових господарств;

5.     Тернопільська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України;

6.     Тернопільська обласна профспілкова організація профспілки працівників соціальної сфери;

7.     Тернопільська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України.

 

та 1 – ну організацію роботодавців області, а саме: Тернопільське обласне об’єднання організацій роботодавців.

 

Для забезпечення більш ефективної роз'яснювальної роботи, наближення її до сторін соціально-трудових відносин в районах і містах Тернопільської області створено 17 інформаційно-консультаційних центрів НСПП, діяльність яких охоплює всі райони та міста обласного значення. До роботи в центрах залучені арбітри і посередники НСПП, що працюють в цих районах.

Про важливість роботи по підвищенню правової культури, роз'ясненню законодавства України про порядок вирішення колективних трудових спорів хочеться сказати окремо. Відділення активно працює у напрямі поширення правових знань для сторін соціально-трудових відносин підприємств, організацій і установ області. Враховуючи значний обсяг практичних напрацювань, відділенням Національної служби посередництва і примирення в Тернопільській області підготовлені методичні матеріали сторонам соціально-трудових відносин по підготовці документів для реєстрації колективних трудових спорів, з якими, так із іншими матеріалами про діяльність відділення, можна ознайомитися на сайті відділення НСПП в Тернопільській області (http://nsppternopol.at.ua)

Відділення НСПП в Тернопільській області активно працює з соціальними партнерами. У вересні 2010 року переукладено Угоду про співпрацю з Тернопільською обласною радою профспілок,

у лютому 2012 року укладено Угоду про співпрацю з Організацією роботодавців Тернопільської області,

у травня 2012 року укладено Договір про співпрацю із Тернопільським обласним центром зайнятості

у вересня 2012 року укладено Угоду про співпрацю із Тернопільською обласною організацією профспілки працівників соціальної сфери України. 

 

Істотним джерелом отримання правових знань Національної служби посередництва і примирення є Бюлетень – єдине в Україні офіційне нормативне виробничо-практичне наукове інформаційне видання, яке дає можливість ознайомитися з актуальною інформацією з питань законодавства, що регулює соціально-трудові відносини, з рекомендаціями науковців і практиків у сфері вирішення колективних трудових спорів. Упродовж 10 місяців 2012 року відділенням НСПП забезпечено передплату 206 примірників Бюлетеня НСПП.

 

Перший заступник голови облдержадміністрації Микола Головач зазначив, що на Тернопільщині існує співпраця між органами виконавчої влади та представниками місцевого відділення НСПП, які  регулярно беруть участь у засіданнях тимчасових комісіях з питань забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій стипендій та інших соціальних виплат. Налагоджено обмін інформацією щодо стану соціально-трудових відносин, виникнення та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) в області.

Присутній під час зустрічі заступник голови ОДА Василь Гецько висловив переконання, що така співпраця буде продовжуватися й надалі.

Наталія Шершньова – начальник відділення Національної служби посередництва і примирення  в Тернопільській області


Переглядів: 537 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Календарь
«  Листопад 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архив записей

РЕПРЕЗЕНТАТИВНІСТЬ СТОРІН СОЦІАЛЬНОГО ДІАЛОГУ

ЗУ "про соціальний діалог в Україні" 

Стрічка новин © відділення НСПП в Тернопільській області, 2012
Передрук матеріалів за умови посилання на //nsppternopol.at.ua/