Четвер, 06.08.2020, 22:23Відділення Національної служби посередництва і примирення в Тернопільській області. Наша адреса: 46010 м. Тернопіль, вул. Шашкевича, 3, каб. 46 тел./факс (0352) 23-59-22. З питань репрезентативності звертайтесь за телефоном ( 0352 ) 23-59-22
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS

  Мапа сайту

Бюлетень НСПП


Відділення НСПП  


Категории раздела
закон України [0]
закон України
укази президента [0]
укази президента
Репрезентативність сторін [0]
Репрезентативність сторін

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входа

Результати діяльності відділення НСПП в Тернопільській області

за 2011 рік.

Забезпечуючи виконання основних завдань, покладених на діяльність відділення НСПП, працівниками упродовж 2011 року спільно з завідувачами інформаційно-консультаційних центрів НСПП, трудовими арбітрами НСПП, представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, здійснювався аналіз стану соціально-трудових відносин в трудових колективах області. На підставі аналітичних матеріалів та здійснених прогнозів щодо розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) та з метою своєчасного вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), готувались відповідні рекомендації для сторін соціально-трудових відносин з метою усунення причин загострення взаємовідносин.

При проведенні аналізу стану соціально-трудових відносин відділенням взято до уваги загальні тенденції соціально-економічного розвитку регіону, а також ті сфери економіки, що відзначилися підвищеним рівнем конфліктогенності, а саме: транспортна галузь, будівництво, житлово-комунальне господарство, установи бюджетної сфери (державне управління, культура, освіта).

Здійснений відділенням НСПП аналіз кількісного та якісного змісту дестабілізаційних чинників між сторонами соціально-трудових відносин показав, що найбільш поширеними причинами ускладнення взаємовідносин між роботодавцями та найманими працівниками залишаються заборгованість із виплати заробітної плати, порушення термінів виплати поточної заробітної плати, низький рівень заробітної плати та невиконання умов колективного договору.

Упродовж 2011 року відділення сприяло вирішенню 5 вимог, висунутих найманими працівниками у 4 колективних трудових спорах.

За сприянням відділення знято з реєстрації 2 колективні трудові спори між найманими працівниками та адміністрацією державного підприємства Міністерства оборони України «2 ремонтний завод засобів зв’язку» м. Бережани, найманими працівниками та адміністрацією відкритого акціонерного товариства «Монастириське АТП 16151» м. Монастириська та виконано одну із двох зареєстрованих вимог, висунутих найманими працівниками до адміністрації Тернопільського учбово-виробничого підприємства Львівського учбово-виробничого об’єднання УТОС м. Тернополя.

Здійснюючи заходи по сприянню вирішення зареєстрованих колективних трудових спорів, працівниками Відділенням взято участь у 9 засіданнях примирних комісій та проведено 28 узгоджувальних зустрічей. В результаті спільних дій погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 1 млн. 337,1 тис. грн.

На даний час відділення сприяє врегулюванню 2 колективних трудових спорів: між найманими працівниками та адміністрацією Тернопільського обласного комунального підприємства «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» м. Тернополя з вимогою щодо виплати заборгованої заробітної плати та між найманими працівниками картонажної дільниці і адміністрацією Тернопільського учбово-виробничого підприємства Львівського учбово-виробничого об’єднання УТОС м. Тернополя з вимогою щодо підвищення рівня середньомісячної заробітної плати не менше мінімальної.

Упродовж 2011 року відділенням приділялася значна увага організації та проведенню комплексу заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) в трудових колективах області.

З цією метою на обліку відділення перебувало 37 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин, що виникли на 37 підприємствах, в установах та організаціях області, із середньообліковою чисельністю штатних працівників 1715 осіб. Здійснювались заходи по врегулюванню 40 чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, з яких 14 чинників стосувалися невиконання колективного договору (угоди) та 26 були спричинені невиконанням вимог законодавства про працю.

За сприянням відділення упродовж минулого року врегульовано 27 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 27 підприємствах області та усунено 30 чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин з них: 12 чинників – виконання колективного договору, угоди та 18 чинників – невиконання вимог законодавства про працю.

Завдяки превентивним заходам відділення НСПП лише один випадок дестабілізації стану соціально-трудових відносин став предметом колективного трудового спору.

Загалом упродовж 2011 в результаті заходів, здійснених відділенням у ході запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 2 млн. 42,8 тис.грн., або 93,1 % від загальної суми боргу, що був основною причиною виникнення дестабілізації стану соціально-трудових відносин.

У 2011 році певний вклад у стабілізацію соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях області внесли трудові арбітри НСПП, незалежні посередники та завідувачі інформаційно-консультаційних центрів НСПП, які перебуваючи на постійному зв’язку з відділенням, інформували про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, про наявність чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, прояви порушень законодавства про працю. Саме робота із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), в якій брали участь трудові арбітри, незалежні посередника та завідувачі інформаційно-консультаційних центрів НСПП, сприяла уникненню колективних трудових спорів на підприємствах області та досягненню стабільності у соціально-трудових відносинах.

З метою популяризації завдань і функцій відділення, підняття рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин, недопущення виникнення незаконних страйків та акцій соціального протесту відділенням в засобах масової інформації опубліковано 4 статті, проведено 33 наради-семінари, навчально-практичні семінари, круглі столи з органами влади, галузевими профспілками, позаштатними інституціями НСПП.

З метою забезпечення належної реалізації положень Закону України «Про соціальний діалог в Україні» 18 серпня 2011 року наказом відділення НСПП №54 утворено Комісію з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців на територіальному рівні.

Значна увага працівниками Відділення приділяється роз’яснювальній роботі щодо переліку та змісту документів, які надаються на розгляд Комісії суб’єктами сторін профспілок і організацій роботодавців.

У 2011 році на території Тернопільської області оцінку відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців на територіальному рівні пройшла Тернопільська обласна рада профспілок, яка згідно рішення відділення НСПП від 13 жовтня 2011 року № 001/11-19-П визнана такою, що відповідає критеріям репрезентативності на територіальному рівні, визначеним статтею 5 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу.

 
Календарь
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Стрічка новин


Останні новини Національної служби примирення і посередництва

 © відділення НСПП в Тернопільській області, 2012
Передрук матеріалів за умови посилання на //nsppternopol.at.ua/